MASÁŽE

S CELOSTNÍM PŘÍSTUPEM KE ZDRAVÍ

Ivana Kalendová

Pár slov o mně - jmenuji se Ivana a narodila jsem se v roce 1976 v dědince kousek od Brna / v České u Brna. Vyrůstala jsem v rodině, kde se vždy upřednostňoval a uplatňoval zdravý styl života. Už jako dítě jsem se vyznala v nejběžněji používaných bylinkách, ze kterých jsme doma vařily čaje, připravovaly tinktury a masti nebo likéry.

 

Po základní škole jsem si přála studovat farmacii, avšak dostala jsem se na technicky zaměřenou školu. Na nějaký čas šly bylinky stranou. Až během mateřské dovolené jsem se znovu vděčně vrátila ke svým kořenům a opět rostl můj zájem dál se věnovat zkoumání souvislostí mezi jemnohmotným a hrubohmotným světem a využívat přitom dary přírody. Zároveň se mi naskytla příležitost studovat astropsychologii u PhDr. Ingrid Sukové CSc. Během tohoto dvouletého kurzu jsem se seznámila se základy psychosomatiky.

 

Nabyté znalosti jsem toužila rozvíjet v praxi. Přihlásila jsem se tedy na rekvalifikační kurz v masérské škole Mgr. Šimáčka v Brně-Kohoutovicích, poté týdenní kurz Thajské klášterní masáže pod vedením mistra Borise Tichanovského, kurzy kompletní péče manuální lymfodrenáže u paní Eriky Hüblové, kurz Dornovy metody u paní Zuzany Prouzové a pana Púryho. Rok jsem se věnovala studiu tradiční čínské medicíny, z kterého jsem pak plynule navázala na kurzy  pana Dušana Tomka, jednalo se o akupunkturu ucha a pulsní diagnostiku. Dále pak kurz antiblokové masáže. Současně jsem navštěvovala a navštěvuji semináře zaměřené na rozvoj své osobnosti v ženském kruhu, komunikační semináře, vnitřní ateliér, archetypy, snové obrazy, stres a trauma, světlo a stín... u PhDr. Ingrid Sukové CSc. v Praze.

 

Moje práce se mi stala koníčkem a dennodenní kontakt s lidmi mě neustále inspiruje v mém snažení učit se nové postupy.

 

Těším se na další setkání s Vámi!

 

Ivana Kalendová

Masáže s celostním přístupem ke zdraví, Ivana Kalendová, tel.: 728 133 242